Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Згідно підпункту “ґ” пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VІІ (далі Закон), присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді (тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи) стають суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, а саме: на присяжних розповсюджується обов’язок щодо подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Тобто, якщо протягом 2019 року Ви приймали участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, незалежно від того чи отримали виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, зобов’язані до 01 квітня 2020 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Якщо Ви протягом 2019 року були увільнені від виконання обов’язків присяжного, то також зобов’язані до 1 квітня 2020 року подати електронну декларацію за минулий рік.
Звертаємо Вашу увагу, що для заповнення е - декларації Вам необхідно завчасно отримати електронний цифровий підпис.
Наказом Національного агентства від 12 грудня 2019 року з 1 січня 2020 року вводиться нова форма декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Документ також затверджує нову форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування.
Під час заповнення декларацій важливо враховувати зміни, пов’язані із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства. Національне агентство на своєму вебсайті постійно доповнює та актуалізує інформацію, яка може стати корисною для заповнення та подання декларації.
Так, на сайті НАЗК розміщені:
Звертаємо Вашу увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.